Nie meczę się wieloma ratami

Nie meczę się wieloma ratami

Posiadam małą emeryturę, dlatego nie jestem w posiadaniu nazbyt oszczędności na przeżycie. Ma małżonka podobnie, ale nie pragniemy sporo by być w stanie sobie pozwolić na szczyptę radości. Rezydujemy w ciasnym mieszkaniu w mało znanej mieścinie nieopodal Krakowa. Kilka lat temu okazało się, że należało by wykonać remont domu. Należało wyremontować rury i co więcej poprowadzić niezbędną elektrykę.
kciuk
Łączyło się to z wielkimi kosztami. Wespół z żoną podpisaliśmy umowę na pożyczkę na 15 000 zł w banku. Prace remontowe domu trwały trzy miesiące. Wszystko poszło jak należy, ale tego samego dnia popsuł się nasz samochód. Byłem zobowiązany kupić inny bowiem jest niezbędny do transportu, a w szczególności, że ma towarzyszka życia ma uszkodzone kolano. Dlatego ubiegałem się o pożyczkę na kupno samochodu by kupić środek transportu przystosowany do mojej żony. Spłacałem już dwie pożyczki, a jeszcze po 3 miesiącach musiałem nabyć nowiuteńkie wyposażenie do kuchni, skutkiem tego byłem zobowiązany spłacać też 3 zaciągnięte zobowiązanie w innym banku. Regulowanie kilku stawek w miesiącu okazało się ciężkie, z tej przyczyny wezwałem mojego wnuka by odnalazł w komputerze ofertę połączenia zadłużenia. Znalazł stronę internetową porównanie kredytów konsolidacyjnych a tam wskazał na najbardziej atrakcyjne oferty fuzji kredytów. Mało tego doczytałem, że mam sposobność powiązać swoje zobowiązania w którymkolwiek banku komercyjnym, nie jest konieczne by to była placówka, w jakiej mam w posiadaniu otwarte konto bankowe. Już po chwili zatelefonowałem do doradcy by załatwić wizytę jak i również poznać realia kredytu konsolidacyjnego.
dziewczyna

Znałem korzyści takiego rozwiązania

W czasie dyskusji z przedstawicielem bankowym zaznajomiłem się z procedurą konsolidacji zadłużenia. Nieco wcześniej po lekturze tekstu http://szybkikredytkonsolidacyjny.pl/konsolidacja-zadluzenia/ znałem korzyści z integracji zadłużenia. Co ciekawe przeliczyłem, że oddawana transza kredytu stanie się w istocie w dużym stopniu niższa w porównaniu do sumy do tej pory miesięcznie regulowanych wierzytelności. Byłem z tej przyczyny nadzwyczaj zadowolony. Razem z małżonką staraliśmy się o konsolidację kredytów na 30 tysięcy złotych na 8 lat. Doradca w placówce bankowej wydawał się być doświadczonym a także sympatycznym opiniodawcą. Następnego dnia sygnowalibyśmy warunki umowy natomiast od kolejnego tygodnia miałem możliwość opłacać tylko pojedynczą ratę.
wolność

Rata była niższa o 320 zł miesięcznie

W wyniku integracji długów mogłem być nieco bogatszy. Zwracam mniejszą transzę miesięcznie, nie muszę więc pamiętać o kolejnych transferach. Była to
niezwykle udana decyzja, domyślam się, że kolejny raz też wnioskowałbym o konsolidację długu. Nietrudny sposób wnioskowania oraz prosta droga otrzymania zobowiązania doprowadziły do tego, że byłbym w stanie śmiało zarekomendować tego typu założenie członkom rodziny.